Malba a kresba pro dospělé a seniory do textu

Malba a kresba pro dospělé

kurzy probíhají na adrese ateliéru Vrchlabská 25/7, Praha 19 - Kbely

pro dospělé probíhají kurzy každé pondělí 9.45 - 11.45 a od 17.00 - 19.00 hodin
pro seniory probíhá kurz každou středu od 9.45 - 11.45 hodin

ukázková lekce zdarma

maximální počet ve skupině 8 dětí

zatím máme volné místa

můžete se dohlašovat během roku

Rámcový program kurzu Malby a kresby

Rámcový program kurzu Malby a kresby

Teorie:

teorie malba a kresby, perspektiva, zlatý řez; rošiřování kulturního přehledu, umělecké slohy, vše od základů vysvětlování stínování a míchání barev až po olejomalbu atd.

Témata:

zátiší, krajinomalba; figura, portrét; váza nebo jiný 3D předmět, replika slavného díla, napínání a šepsování plátna a další, témata přidávána podle potřeb skupiny, věku a cíle

Techniky:

kresba tužkou, rudka, uhel, křídy, pastelky, fixy, olejové pastely, malba akvarel, akryl, olejomalba, malování na obličej, malování v plenéru, abstraktní malba netradiční technikou, sprejování, perokresba, perokresba s akvarelovými barvami, keramika, linoryt, sprejování, lití barev, design, keramika atd.

Cíl:

tvoření vlastního porfolia, podpora talentu a radost z objevování nových technik a možností výtvarného umění

Možnost pro studenty:

jednou ročně většinou od přelomu března probíhá prodejní výstava s venisáží obrazů studentů Kbelského ateliéru, trvá minimálně 3 neděle, vstup je zdarma

účast ve výtvarné soutěži čarodějky Kbelky, každý rok jiné téma

účast na vernisáži na konci školního roku v červenci

účast na Vánoční vernisáže, která je koncipovaná jako vánoční setkání či besídka, kde zpíváme a probíhají vánoční tradice, výstava zde není studentská, vstup je zdarma

v případě zájmu dostanete Certifikát a diplom o absolvování kurzu na konci školního roku (zejména doporučujeme pro studenty, kteří se hlásí na umělecké školy)

možnost praxe nebo brigády pro studenty, kteří se o obor vážně zajímají

vstup zdarma na zajímavé přednášky během školního roku, obvykle to se konají na čtvrtečnmí kurzu Malby a kresby od 17.00 - 19.00 hodin, pokud máte zájem, zaslat email se zájmem o novinky a jednou za měsíc Vám bude zaslaná informace o plánovaných přednáškách

slevu na Umělecké přímestké tábory a na další akce

slevu na vybrané produkty z výtvarných potřeby v kamenném obchoděna e-shopu

slevu na rámařství a paspartování  

Časový program pro studenty 2024

Časový program pro studenty Kbelského ateliéru:

Zimní semestr 2024

Zimní semestr začíná 1.února a končí na konci července.

Termín prodejní Výstavy studentů Kbelského ateliéru 2024 se koná od 15. 3. - 6.4. Srdečně Vás zveme na vernisáž, která se koná 15.března od 18.00 v Galerii PragueLOPArt. Pro veřejnost vstup zdarma a bez registrace.
Umělecká díla do výtvarné soutěže čarodějky Kbelky (letošní témata: Krajina, Z pohádky do pohádky, Abstrakce na volné téma a Praha 19 - Kbely) odevzdávejte do 14.5.2024 fyzicky do Galerie nebo poštou či kurýrem. Termín záverečné Slavnostní vernisáže a výstava výherců výtvarné soutěže čarodějky Kbelky a předávání certifikátů o ukončení studia se koná v úterý 11.června od 18.00 v Galerii PragueLOPArt.

Léto 2024

Umělecké příměstké tábory mají vypsané letos dva turnusy. Stále se můžete hlásit. 12. srpen.-16. srpen 2024 nebo 19.srpna - 23.srpna 2024, více informací najdete v odkaze.

Letní semestr 2024

Letní semesrt začíná 1.září a končí 31.ledna 2025.
Vánoční vernisáž pro studenty a jejich doprovody se koná v pátek 13. prosince 2024 od 18.00.

Platba na kurzy Malba a kresba

Platba pro kurz Malba a kresba

jednorázově je cena 600,- Kč za 120 minut

v případě zaplacení celého semestru je cena 550,- za 120 minut

první hodina lekce je vždy zdarma, pokud jste v ateliéru poprvé.

lze platit u nás platební kartou, hotově nebo na fakturu převodem

Zimní semestr se počítá od začátku září do konce ledna. Letní semestr se počítá od začátku února do konce června. Pokud se lekce zruší slušně dopředu nebo jde o nějaký mimořádný výpadek či nemoc, lekce se nahrazují v jiném kurzu. Jako studenti Kbelského ateliéru doporučujeme využít slevy, které máte na výtvarné potřeby, rámařství a paspartování, umělecké příměstské tábory a další.